Carlos Castaneda õpetused

Loengu videosalvestus

Tema saladused ja salajased õpetused. Tutvustame kõikide raamatute sisu ja teadliku unenägemise saladusi.
Teeme kokkuvõtteid, kuidas kõiki neid teadmisi kasutada.

Carlos Castaneda on legendaarne müstik, kelle raamatud ja ilmutused on mõjutanud rohkem kui ühte põlvkonda inimesi, kes on vaimsete teadmite otsingul. Paljude  jaoks on Castaneda raamatud lihtsalt hea ja huvitav kirjandus, teiste jaoks aga filosoofilised traktaadid ja ülimalt olulised tegevusjuhised.

Carlos Castaneda õpetuste 6 osalisel loengul saame saame teada Castaneda kõige salajasematest saladustest ja tema õpetuste veel tundmata külgedest. Vaatleme tema olulisemaid raamatuid ja lisaks mitmeid pühitsusi unikaalsetesse enrgiatesse.

Mida me loengul kuuleme ja teada saame. 

*Käsitleme raamatut  „Don Juani õpetused”. Tema saladused ja energiapühitsused.
*Selgitame välja, kuidas Carlos liikus psühhotroopsete ainete vastuvõtmise juurest teadliku unenägemise praktikate juurde.
*Kuidas sõdalase tee läheb üle teadmiste teele ja mis on “maailma peatus”.
*Vaatleme raamatuid: “Teine jõu ring”, “Kotka and”, “Sisemine tuli” ja “Vaikuse jõud”. Saate teada, kuidas unistamist ja jälitamist kasutatakse maailma mõistmiseks.
*Käsitleme raamatuid “Unenägemise kunst”, “Lõpmatuse aktiivne pool”.
*Saate teada, mida sisaldab teadliku  unenägemise tehnika, mis on Nagual ja Toonela ning kuidas arendada selgeltnägemist oma igapäevaelus.
*Käsitleme raamatut “Ajaratas”, muistsed Mehhiko šamaanid, nende mõtted elust, surmast ja universumist. Saate teada, mis on Tensegrity ja kuidas maagilised sooritused aitavad teil siseneda tähelepanu teise seisundisse.
*Vaatleme ka uuesti tehnikaid
*Teeme kokkuvõtte Carlos Castaneda õppetsüklist. Seome Don Juani õpetuste kontseptsioonid ja tehnikad omavahel.
*Kordame Castaneda õpetuste aluspõhimõtteid ja kaalume, kuidas kasutada kõiki uuritud tehnikaid, minnes mööda „sõdalase teed” ehk siis inimese teadmiste teed.

Kuidas loengut omale koju osta?

Loeng toimus Tallinnas 2018 aastal. Loengu salvestus on ca 3,5h pikk. Loeng on vabas vormis, kus toimub ka suhtlus grupiga, näitame raamatuid ja teeme ka nalja. Salvestus on tehtud suures kaminasaalis.
Loeng on sobiv kuulata neile, kes soovivad Carlose, tema elu ja raamatute kohta saada lühikese ja konkreetse ülevaate. Saate vastuseid küsimusele, miks, millal kuidas jne.

Salvestuste maksumus kokku  75.00 (ajamaht 3.5h)
Saada teade oma ostusoovist: info@taevasmaa.ee, lisainfo telefonil 55903155
Saadame sulle arve, pärast arve tasumist saadame sulle lingi, saad omale materjali alla laadida, või ka otse kuulata. Link kehtib 4 nädalat.
Salvestusi on mugav kuulata nii arvutist kui ka kõrvaklappidega telefonist. Soovitame siiski kasutada kõrvaklappe, nii on heli puhtam ja segajaid vähem. Saad parema naudingu meditatsioonidest.

Lisalugemist

Kõik, kes Castanedat tundsid, pidasid teda suurepäraseks
hüpnotiseerivate pruunide silmadega jutuvestjaks.
Ta oli lühikest kasvu ja hoidus pildistamisest. Koos tollase abikaasa Margaretiga innustus ta okultismist.
1959. aastal astus ta UCLA ülikooli õppima etnograafiat ja antropoloogiat, mis viisid teda ka Mehhikosse pikkadele välitöödele.
1968. aastal avaldas Carlos Castaneda esimese raamatu Don Juani õpetuste seeriast. Keegi ei tea, kas maailma kuulsaim šamaan Don Juan on Carlos Castaneda väljamõeldis või mitte, kuid ta omas meeletut populaarsust.

1973. aastal algas Castaneda tagakiusamine ja  ta kadus üldsuse vaateväljalt ja elas eraklikku elu koos kolme “nõia” Carol Tiggsi, Florinda Donner-Grau ja Taisha Abelariga.
Nõidade grupp pidas salajasi töötubasid, kus õpetasid inimesi energiat saama 25 põlve vanadest indiaanlaste maagilistest Tensegrity sooritustest.
Carlos suri  1998. a.   Tema nais kaaslased kadusid jäljetult.

Carlos Castaneda teosed

“Don Juani õpetused: Yaqui (indiaanlaste) teadmiste tee” (“The Teachings of Don Juan. A Yaqui Way of Knowledge”, 1968; eesti keeles 1995 Urmas Lipandi tõlkes)
“Eraldiolev reaalsus” (“A Separate Reality: Further Conversations With Don Juan”, 1971; eesti keeles 1995 Urmas Lipandi tõlkes)
“Teekond Ixtlani (Don Juani õppetunnid)” (“Journey to Ixtlan: The Lessons of Don Juan” 1972; eesti keeles 1999 Markus Vetemaa ja Enn Vetemaa tõlkes)
“Jutustused jõust” ja “Jutustus jõust” (Ilmunud kaks eestikeelset tõlget; “Tales of Power” 1974)
“Jõu teine ring” (“The Second Ring of Power” 1977)
“Kotka and” (“The Eagels Gift” 1981)(Eesti keeles 1995 Urmas Lipandi tõlkes)
“Sisemine tuli” (“The Fire From Within: Teachings of Nagual Don Juan” 1984) (eesti keeles 1995 Urmas Lipandi tõlkes)
“Vaikuse jõud” (“The Power of Silence” 1987) (eesti keeles 1995 Urmas Lipandi tõlkes)
“Unenägemise kunst” (“The Art of Dreaming” 1993)
“Maagilised sooritused” (“Magical Passes: The Practical Wisdom of the Shamans of Ancient Mexico” 1998; aktivistide tõlkeprojekt)
“Ajaratas: muistse Mehhiko šamaanid, nende mõtted elust, surmast ja universumist”; “The Wheel of Time”, 1998; eesti keeles 2003 Ülle Masingu tõlkes).
“Lõpmatuse aktiivne pool” (1999; “The Active Side of Infinity”; aktivistide tehtud eestikeelne tõlge)