Voodoo kultuuri imepärased saladused

Loengu videosalvestus

Juhendab Natalja Onufrieva, tõlgib Teresa Mängel

Voodoo tervendava kultuuri imepärased saladused.

Lääne-Aafrika kallastelt Brasiilia vihmametsadeni, Haiti saarelt New Orleansi tänavateni. Õpime tundma kogu voodoo ajalugu ja  kõiki voodoo saladusi.

Voodooistid usuvad, et on üks peamine looja-jumal, keda kutsutakse Bondye (“Bondye” on tõenäoliselt tuletatud prantsusekeelsest terminist Bon Dieu – otsetõlkes “hea jumal”). Kuid kuna Bondye ei interakteeru inimeste maailmaga siis voodouistideks kummardavad erinevaid Bondye alluvusse kuuluvaid vaime ehk loa‘sid. Iga vaim ehk loa esindab mingit teatud aspekti inimeste elus.

Et tavaelus paremini toime tulla, loovad voodouistideks loadega häid isiklikke suhteid, tehes neile annetusi, luues altareid ja muid pühendusega objekte. Tähtsad on ka tseremooniad, milles kasutatakse laulu, tantsu, muusikat ja esineb ka vaimude poolt seestumisi.

Voodoo on võimas ja imeline tervendamise tehnika, mis aitab ületada ka raskemaid haigusi. Paraku on meedia ja filmid toonud selle esile kui kurjuse kantsi, mis tegelikult nii ei ole. 

Olemas ka Tallinnas filmitud õppematerjal, kuidas voodooga tervendati. 

Sündmuse sisu ja kava:

Mis see voodo tegelikult on?
Kust see alguse sai ja milleks teda kasutatakse?
Kuidas see töötab? Mida tehakse?
Me õpime, kuidas ennast ravida ja tervendada antud iidse ja võimsa tehnikaga ning ka kaitsta voodooga põhjustatava kahju eest.
Me saame teada, kes on Ungan ja Bokor ning mis on santeria.
Voodoo rituaalid ja kasutusalad.
Voodoo ohud ja ohutus.

Kuidas loenguid osta?

Saada teade oma ostusoovist: info@taevasmaa.ee, lisainfo telefonil 55903155
Saadame sulle arve, pärast arve tasumist saadame sulle lingi, saad omale materjali alla laadida, või ka otse kuulata. Link kehtib 8 nädalat.
Salvestusi on mugav kuulata nii arvutist kui ka kõrvaklappidega telefonist. Soovitame siiski kasutada kõrvaklappe, nii on heli puhtam ja segajaid vähem. Saad parema naudingu meditatsioonidest.
Loengu video (audio) salvestuse maksumus 35.00

Lisalugemist

New Orleansi voodoo on alguse saanud prantslaste poolt Aafrikast sinna toodud orjadest, kelle kultuuri ja religiooni segunemiselt kristlusega selline usundivorm tekkis.
Louisiana voodoo võtmeelementideks on erinevate taimede kasutamine,  rituaalide abil kõikvõimalike kaitsvate amulettide loomine.
Haiti voodoo on alguse saanud 18. sajandil prantslaste asutatud orjakolooniates Saint-Domingue’is (Haitil), kus orjastatud aafriklaste enda religiooni suruti aktiivselt maha ning neid sunniti üle võtma kristlust.
Tänapäevane voodoo on lähedaselt seotud ja välja kasvanud Lääne-Aafrika vodunist.
Põhjalikuma materjali saab kursustelt.