Väereis Koola poolsaare püramiididele
Hüperborea jälgedes NR4

01.04 - 05.04. 2020

Väereis Koola poolsaare püramiididele mootorsaanidega.
Saamide pühapaigad. Põhjapõtrade rändkarjad. Haskid ja koerarakenditega sõidud. Põhjamaa virmalised ja maagilised väekohad. Kaunid järved ja puutumata loodus.
Lummav vaikus ja rahu.
Koos reisisõpradega reisivad Teresa Mängel ja Anu Pahka.
Teata oma soovist: info@taevasmaa.ee, infotelefon 55903155, 56928209

Tähelepanu, meie gruppi mahuks veel kaks seiklushimulist matkaselli.

Reisi sisu ja kava:

31.märts /Teisipäev / väljasõidu päev.
11.30 – 17.45 Lennuk Tallinn – Moskva – Murmansk.
Õhtune tutvumine Murmanski linnaga, käime koos söömas jne. Öö Murmanskis.

Esimene päev/ 1.aprill Kolmapäev
Murmansk- Transfeer Lovozero
Jõuame Lovozerosse, Lovozero Tur Baasi
Varustuse valimine, mootorsaanide instruktaaz:
Ööbime Misa juures tema uus majutusasutuses + õhtusöök
„Вечерняя программа Пикник Аврора”

Teine päev/ 2.aprill Neljapäev
Hommikusöök.
Etno programm, Haski koerarakanditega sõitmine,
põhjapõdra karjade külastus.
Lõunasöök, Sõidame Seidjärvele.
Ööbimine, õhtusöök, Saun

Kolmas päev/ 3.aprill Reede
Hommikusöök. Lõunasöök välitingimustes (lumises tundras).
Väljasõit marsruudile:  Lovozero –  Kaluriküla Pinkul.( 100 км. )
Ööbimine, õhtusöök, Saun

Neljas päev /4.aprill Laupäev
Varajane hommikusöök
Väljasõit püramiididele terveks päevaks.
Lõuna välitingimustes (lumises tundras) (100 км)
Õhtuks jõuame Kanetjarve turismibaasi (meie lemmik)
Ööbimine, õhtusöök, Saun + tünnisaun+ ujumine järves

Viies Päev/ 5 aprill Pühapäev
Varajane hommikusöök. Sõit lennujaama
10.35 – 19.50 Lennuk Murmansk- Moskva – Tallinn
Oleme kodus ja karu ei söönudki kedagi ära.

Tähelepanu lisainfo

Reisi kulu koos kõikide kuludega kokku ca 1400. Lumesaanidel istume kahekesi ühel saanil.

Täheleapnu veel!!!
Koolast tagasitulles läheme meie Anuga Moskvas maha sest meil, on plaan külastada 05 – 07 aprill Suzdali küla, mis asub paarsada km Moskvast eemal.
Kui keegi on veel huvitatud, saab kampa lüüa, ülejäänud lendavad Tallinna.
Suzdal on vene õigeusu üks suurimatest ja iidesmatest keskustest.  Seal on ligi 1000 aastased kirikuid- katedrale ja üldse on see üks ülipõnev ja võimas väepaik.
Vaata pilte SIIT

Vaja teha vene viisa selleks perioodiks.(viisa ei ole hinna sisse arvestatud, selle teeb igaüks ise). Kindlasti kindlustus, kus eraldi välja toodud Venemaa, seda võidakse kontrollida. Pärast viisa lõppemist peab pass kehtima veel vähemalt 6 kuud, kontrolliga passi kehtivusaega.
Üks asi, millega peab arvestama, et mitte millegagi ei saa arvestada.  Oleme Koola poolsaare reisidel juba mitmeid kordi käinud kuid ….arvestame, et see on Venemaa ja üllatusi täis. Me panime reisi kokku, parimal kujul,  kuid ei  saa vastutada selle eest mis meid seal ees ootab – me ei ole reisibüroo. Kui kedagi karu ära sööb, siis järelikult oli karul hea päev.
Mida täpsemalt kaasa võtta ja millist varustust, selle kohta tuleb neile, kes sõidavad.

TÄHELEPANU!! See reis ei ole mugavusreis, vaid pigem vastupidi.  See on seiklusreis, kus läheme avastama uusi kohti, puhastama hinge ja meelt. See on sukeldumine metsikusse loodusesse, iidsetesse ja salapärastesse energiatesse. Ja ehk tabab meie jalake ka maalappi, kus ennem inimene astunud pole. Sellel reisil me sõidame lumel mootorsaanidega maha pikki vahemaid, olles kahekesi ühel saanil ja juhime kordamööda. Me liigume lõputus tundras, tuisus, päikeses ja virmaliste paistel. Kaks päeva sööme lõunat lumehanges. Reisil virisemine ei ole mõeldav.

See reis on mõeldud tugeva  tahtega inimestele, kes avatud meele ja hingega lähevad vastu seiklustele. Huvilistele saan näidata palju pilte ja kaarte ja anda selgitusi.

Natuke mõnest reisikohast

Seidid- pühad kivid
Seidid, vene keeles SEIDÕ – Põhja-Euroopa rahvaste, eriti saamide pühad ja erilised kivid, milleks on siis ebaloomulikult “jalgadel” või väikestel kividel seisev suurem rahn. Nende kohta on palju legende, arvatakse et need on looduslikku päritolu, kuid vaadates ja tunnetades neid, nii ei paista kohe kuidagi.
Kivide kohta on hulgaliselt legende ürgmeeste jõust, nõidade väepangast ja samaanide hingedest.  Veel põhjapoolsemad aga räägivad et oma võimu ja jõu sellelt mäelt ja nendest kividest said kuulsad smaanid – Lapatsid, kes olevat Hüperborealaste otsesed järeltulijad, keda Stalin hulgaliselt nende oskuste pärast lihtsalt massiliselt hävitas.
Väidetavalt saab Seidide juures tajuda võimsaid energiaid, mida omal ajal ajasid taga nii Hitler kui ka Staalin ja mida kuni tänase päevani sealt kuulsamad “karvased ja sulelised” otsimas käivad.  Natuke pilte ja selgitusi SIIT

KUIVA – Seidozero legendaarne vaim. „Kuiva”  tähendab saami keeles “vana mees”.
Kuiva on Seidozero järve ja selle ümbruse kuulsaim vaatamisväärsus. Kaljujoonisel on 74 meetri kõrgune mees. Reljeefne väljaulatuv osa eraldub 3-4 meetrist seinast ja see on väga selgelt nähtav. Akadeemik A.E. Fersman uuris 1933. aastal Kuiva tekkimist ja kirjutas raamatust „Mälestus kivist”:
„Nagu me kõik  ekspeditsiooni ajal  veendusime, moodustub tume kujutis erineva sambla ja niiskete tilkade kombinatsioonidest kividel.”
Saamid ise , olles Kuiva lähedal, püüavad vaikida ja mitte mõelda halvast.  Natuke saad Kuiva kohta lugeda SIIT

Koola poolsaare püramiidid- Hüperborea iidse tsivilisatsiooni rajatised
Koola püramiidid on mäekesed, mis meenutavad tugevalt püramiide, avastati 1922. aastal Seidozeri lähedal Murmanski piirkonnas. Saamid – Kooala poolsaare šamaanid, kasutasid iidseid püramiide maagiliste rituaalide tegemiseks. Seal on ka alles ka šamaankivid ja rajatiste kolonnid veerud, mille läheduses matkajad tunnevad imelikke tundeid.
Viimane ametlik ekspeditsioon nimega “Hyperborea-98” Kola poolsaarele saadeti 1998. aastal, kuhu kuulusid arheoloogid, ajaloolased, etnograafid, geoloogid, ufoloogid ja filosoofid.
Avastati mitmeid rajatisi ja tsivilisatsiooni jälgi.
Olulisemaks avastuseks olid inimtekkelised püramiidid, vanus vähemalt 9 tuhat aastat. Lisaks meenutab püramiidi kuju Meru mäge, mida tuntakse kui “maailma telge”. Viimaste aegade hulgalised avastused on kinnitamas maailma teaduse kontseptsiooni selles, et inimkonna esivanemad tulid põhjast ja loodusõnnetus sundis neid rändama maailma laiali.